شده تا حالا هی فرار کنی از همه جا و هیچ جا هم قرار نگیری؟! من زیاد واسم پیش اومده آخه من هر جا که می رم اول اون چیزایی که ناآرومم می کنه و قرار رو ازم می گیره کشف می کنم! و این اصلاً دست خودم نیست ها هر چند کسی باور نمی کنه واسه همینم بیشترین و احمقانه ترین جمله ای که من تو زندگیم می شنوم اینه که "سخت نگیر دختر که دنیا سخت می گیرد بر مردمان سخت کوش"!!!

و من می مونم که ای بابا چرا این آدما اینهمه یه بام و صد هوان؟! هر طرف بادش بیاد می رن مثلا درست همون لحظه که اون جمله رو بهت می گن، می گن که " ای دختر چه نشستی پاشو واسه زندگیت تلاش کن و همت بلند دار که مردان روزگار/ از همت بلند به جایی رسیده اند" !!!

و من می مونم که بالاخره باید چه کنم تا چه شود! تنها نتیجه ای که از این حرفها و اینهمه فرار از همه جا گرفتم اینه که هیچ نباید گوش کرد آدما چی می گن حالا این آدما هر کی که می خوان باشن چه نزدیک چه دور، چه خوب و چه بد!

اما خوب می دونی بین رسیدن به یه نتیجه و عملی کردنش فاصله از زمین تا آسمونه و این فاصله رو چی می تونه به جز اون جبر ذاتی پر کنه خدا می دونه دیگه.

به هر حال با همهء این حس و حالا اونچه مسلم هست اومدن نوروز! اینه که سال نو همه مبارک باشه و روزای خوبی رو در سال آینده واستون آرزو می کنم.

من که میرم خونهء مادر. خونهء همهء خاطره های خوب از بچگی تا حالا و شاید بعدنا. اما امسال این خونهء قشنگ یه فرق گنده کرده با قبلنا اونم نبودن بابا نادر که همهء غرور خونه به بودنه بزرگش بود. لحظهء تحویل سال سر خاکش هستیم به خاطر خودش، به خاطر مادر که یهو اینهمه تنها شده و نمی خواد یهو جای خالیش رو سر سفرهء‌ تحویل سال و تو خونه ببینه و اینطوری شاید واسه آخرین بار بشه هممون سال تحویل رو باز کنار هم باشیم و توی دلمون واسه هم دعا کنیم که هر کس اونچیزی رو که دلش می خواد اتفاق بیافته واسش حتی اگه اون خواستنش با خواستن من در تضاد باشه و می سپریم خدا خودش جمع اضدادی حاصل کنه که همه خوشحال باشن و ...

با توام ...

هنوز هیچ سال تحویلی پیش هم نبودیم! از خدا می خوام تعداد سال تحویلایی که پیش همیم خیلی بیشتر از سال تحویلایی که پیش هم نبودیم باشه.

قشنگترین دعا واسه تحویل سال همون دعای تحویل ساله. قول میدم بهت فکر کنم و این دعا رو بخونم واسه خودمون و برای همهء مردم .

هنوز حرفای عیدانمون رو نزدیم می دونم آخه هنوز حتی خداحافظی هم نکردیم واسه پیش هم نبودن .

هنوز....