عیدانه’ من.

شده تا حالا هی فرار کنی از همه جا و هیچ جا هم قرار نگیری؟! من زیاد واسم پیش اومده آخه من هر جا که می رم اول اون چیزایی که ناآرومم می کنه و قرار رو ازم می گیره کشف می کنم! و این اصلاً دست خودم نیست ها هر چند کسی باور نمی کنه واسه همینم بیشترین و احمقانه ترین جمله ای که من تو زندگیم می شنوم اینه که "سخت نگیر دختر که دنیا سخت می گیرد بر مردمان سخت کوش"!!!

و من می مونم که ای بابا چرا این آدما اینهمه یه بام و صد هوان؟! هر طرف بادش بیاد می رن مثلا درست همون لحظه که اون جمله رو بهت می گن، می گن که " ای دختر چه نشستی پاشو واسه زندگیت تلاش کن و همت بلند دار که مردان روزگار/ از همت بلند به جایی رسیده اند" !!!

و من می مونم که بالاخره باید چه کنم تا چه شود! تنها نتیجه ای که از این حرفها و اینهمه فرار از همه جا گرفتم اینه که هیچ نباید گوش کرد آدما چی می گن حالا این آدما هر کی که می خوان باشن چه نزدیک چه دور، چه خوب و چه بد!

اما خوب می دونی بین رسیدن به یه نتیجه و عملی کردنش فاصله از زمین تا آسمونه و این فاصله رو چی می تونه به جز اون جبر ذاتی پر کنه خدا می دونه دیگه.

به هر حال با همهء این حس و حالا اونچه مسلم هست اومدن نوروز! اینه که سال نو همه مبارک باشه و روزای خوبی رو در سال آینده واستون آرزو می کنم.

من که میرم خونهء مادر. خونهء همهء خاطره های خوب از بچگی تا حالا و شاید بعدنا. اما امسال این خونهء قشنگ یه فرق گنده کرده با قبلنا اونم نبودن بابا نادر که همهء غرور خونه به بودنه بزرگش بود. لحظهء تحویل سال سر خاکش هستیم به خاطر خودش، به خاطر مادر که یهو اینهمه تنها شده و نمی خواد یهو جای خالیش رو سر سفرهء‌ تحویل سال و تو خونه ببینه و اینطوری شاید واسه آخرین بار بشه هممون سال تحویل رو باز کنار هم باشیم و توی دلمون واسه هم دعا کنیم که هر کس اونچیزی رو که دلش می خواد اتفاق بیافته واسش حتی اگه اون خواستنش با خواستن من در تضاد باشه و می سپریم خدا خودش جمع اضدادی حاصل کنه که همه خوشحال باشن و ...

با توام ...

هنوز هیچ سال تحویلی پیش هم نبودیم! از خدا می خوام تعداد سال تحویلایی که پیش همیم خیلی بیشتر از سال تحویلایی که پیش هم نبودیم باشه.

قشنگترین دعا واسه تحویل سال همون دعای تحویل ساله. قول میدم بهت فکر کنم و این دعا رو بخونم واسه خودمون و برای همهء مردم .

هنوز حرفای عیدانمون رو نزدیم می دونم آخه هنوز حتی خداحافظی هم نکردیم واسه پیش هم نبودن .

هنوز....

/ 6 نظر / 11 بازدید
مهدی مقدسی

سلام .خدا همه ی گذشتگان را بیامرزه . منم یاد خواهرم می افتم همیشه . نمیدونم همیشه تصور می کنم که اگه الان بود چه شکلی بود ؟ دلتنگ شدم با این پستت :) نمیدونم چرا ........... جای خالیت جز با خیالت پر نمیشود !!!!!!!! سال نو پیشاپیش مبارک و اینکه امیدورام که هر چی از ذهنت میگذره بهش برسی. به قولی آدمهای بزرگ باید آرزوهای بزرگ داشته باشند و این اصلاً خودخواهی و زیاده خواهی نیس

گردآفرین

سلام... خدا خواهر شما رو هم بیامرزه و ببخشید که با نوشتم دلتنگتون کردم می دونی آخه خودم از این موضوع کلی امسال دلم گرفته . از تبریک سال نو هم ممنون برای شما و خونواده’ خوبتون هم مبارک باشه . اما نکته سومی که گفتین کلی دلم رو شاد کرد ممنون کاملا منظورم رو فهمیده بودین می دونین که فهمیدن از دونستن بیشتره اصلاَ همون خودشه اما نه اینکه منظورم اینه که من آدم بزرگی ام ها نه اما خوب واقعاَ فکر نمی کنم که خواسته های بزرگ داشتن بد باشه بلکه فکر می کنم حتی اونایی که کم می خوان یعنی کم می بینن و کم فکر می کنن و این از شکر نعمت آفریده شدن واقعاَ کمه و خدا دوست نداره. بازم ممنون وشاد باشید. تازه هر چی بزرگتر ببینی یعنی بیشتر بقیه رو هم دیدی و این اصلا خودخواهی نیست می دونی خودخواهی عین همون کوچیک دیدن و کم خواستنه. سال خوبی داشته باشید.

حسن ایدریساوی

از میان پر دل ترینمان چه اندکند آنان که دانائی خویش را تاب توانند آورد و من از روح های محدودی بی زارم در این روح ها هیچ چیز خوب و حتی هیچ چیز بد وجود ندارد درود به شما دوستِ ، دوست داشتنی من امیدوارم که همیشه خوب باشید. وبلاگت را دیدم و خواهم رفت و با رفتنم چیزی را بردم ، چیزی بنام لذت امیدوار باشید در جشن تولد بهار زیباترین لباست را به تن کن من منتظر آپ بعدی شما هستم بروزم و منتظر شما تامل برانگیزند.... شما هم سر بزنید شاد باشید و پیروز

نوید

سلام سال نو شما هم مبارک باشه امیدوارم همراه با شادیامون به فکر غیر هم باشیم شادیامون رو با همه قسمت کنیم اینجوری بیشتر حال میده یا حق

سارا

امیدوارم که همیشه با هم باشید و خوش و سرحال . سال نو مبارک

گردآفرین

سلام... از همه’ دوستای خوبم که این روزای شلوغ آخر سال به اینجا سر زدن و عیدانه’ من رو خوندن ممنونم برای تبریک عید هم ممنون ان شاالله که شما هم سال خوب و خوشی داشته باشید سارای خوبم. و شما هم نوید خان امیدوارم اونقدر غرق شادی باشی که هر چقدر با همه تقسیمش کنی بیشتر بشه من هم شادی های هر چند کوچک اما بزرگم رو به همتون تقدیم می کنم اینطوری که هر وقت شادم واستون دعاهای شادانه می کنم . از حضور اول شما هم با این همه حس خوب ممنون آقای حسن ایدریساوی.