ما مردم پست !

خیلی با خودم کلنجار رفتم که با این عنوان بنویسم یا نه؟. نه واسه اینکه به حرفم مطمئن نبودم ها نه واسه این بود که نمی دونستم چطوری بگمش که منظورم رو بد نرسونم.

مردم جاهای دیگه رو نمی دونم اما مردم ما یعنی همون ما مردم خیلی "پست" هستیم!

در اینجا کلمهء "پست" رو به عنوان یه ناسزا نخونید بلکه به عنوان یک صفت بخونیدش و بهش فکر کنید اون هم کاملا شجاعانه و به دور از توجیهات صد من یک غاز!

و دیگه اینکه در این نوشته خود من اولین نفر از کلمهء مردم هستم و هر چه راجع به مردم می گم اول از همه راجع به خودم صدق می کنه پس من رو جدا از مردمی که می گم ندونید و مقابلم نایستید.

داشتم می گفتم از بارزترین صفتی که ما مردم داریم و اون هم "پستی" هست.این صفت ما به هیچ چیز هم ربطی نداره فقط مدلش به بعضی چیزا بستگی داره!

یه کم فکر کنید کافیه فلانی مثل ما راه نره اونوقته که تمام عزممون رو جزم می کنیم تا جفت پاهاش رو قلم کنیم!

اگه مثل ما نخنده فورا فتوا می دیم که خنده حرامه!

.....

هزارتا اگهء دیگه که وقتی مثل ما نیست فقط به همین دلیل اون غلطه و بده و ما درست و خوبیم.

راه دور نرید ها همین توی خودتون رو که نگاه کنید می بینیدش.البته نه نگاه سرسری ها نه. به اون پنهان ترین زوایای درونتون نگاه کنید اونم بی رودربایستی اونوقته که می بینید این پستیه تاریخی چطور موذیانه خودش رو در اعماق ته ما قایم کرده و از اون پستو های وجودمون چطور داره همهء بودن ما رو هدایت می کنه!

هیچ فکر نکنید این صفت ناپسند در مسائل خیلی پیچیده کار میکنه ها نه اتفاقا برد "پستی" در ما زیاد هست به لطف ترسو بودنمون، اونقد که در ساده ترین چیزها تا سخت ترینشون نمود فوق العاده ای داره!

بگذریم دلم بیشتر از این ها پر بود از ما مردم! چند گاهیه که خیلی این رذیلت اخلاقیه ما داره اذیتم می کنه و بدجوری سایهء اجبار روی تموم رهاییم انداخته !

کاش می شد اونقد نترسیم که اینهه پست نباشیم !

 

با توام...

می دونی من بی هوا و بی دغدغه و بی بهونه خودم رو انداختم بغلت و توی دستات آروم گرفتم تا رهاییم کامل بشه و بتونم تا دور دورا پرواز کنم اما تو هم ترسیدی مثل همه و من رهاییم رو گم کردم دوباره !

...

/ 7 نظر / 62 بازدید

سلام از آموزه های دینی ما این است که تا به خود نپرداخته ایم به دیگران نپردازیم حال آنکه حتی من هم از خود غافل و در پی عیب جویی از دیگران هستم حتی شما هم در این پست به همین کار پرداخته اید ای کاش کمی هم در اصلاح خود بکوشم موفق باشید

گردآفرین

سلام... یکی از موارد پستی ما این هست که قبل از هر چیز جواب می دیم حتی قبل از خوندن متن! ای کاش حداقل خوب می خوندینش بعد در پی جواب دادن می بودید.من در ابتدایی ترین جملات متن به وضوح ذکر کردم که اولین نفر از صف این مردم خودم هستم اما اگر واضح تر از این بخواهید می شود اینکه بابا من خودم از همه پست تر هستم . من خیلی پستم هموطنان عزیز خیلی!!!.در ضمن قبل از آموزه های دینی که من هیچ حرفی راجع بهش نزدم باید بگم که این از آموزه های انسانی هست و من اولین قدم رو اینطوری برداشتم که فهمیدم پستم و الخ... شما هم خود دانی!

مهدی مقدسی

ُسلام خیلی دلتون پره ها . به نظر من اینجا همینه . یاد فیلم کتاب قانون افتادم که سفره گرفته بودند و توش غیبت می کردند . ما ایرانیها نمیدونم کی میخواییم به اصلمون برگردیم . نمیدونم شاید تو این اصلمون هم ئستکاری شده ... کپی برابر اصل نیست :) شاد باشید و زندگیتون شیرین

مانی

salam khobi webloget kheyli ghashange bet tabrik migam movafagh bashi to nesti be ma ham sar bezan va linkam kon mamnon misham[لبخند][گل][لبخند]

بهمن

سلام می دونی،شاید این روزا حذف کردن دیگران برامون راحت تر شده تا نگاه کردن به درون خودمون...شاید علتش ترس یا غرور یا یه همچین چیزی باشه...ولی هر چی که هست داره ما رو روز به روز از انسانیت دورتر می کنه...این روزا دیگه تو آینه هم زیاد نگاه نمی کنیم ...

سلام... مثال خوبی زدی مهدی مقدسی! ولی راجع به برگشتن به اصل می تونم بگم اونچه من از اصلمون یادمه کشتن امیر کبیر و ... الی ماشاالله دیگه. واسه همینم شاید خیلی خوب نباشه که به اصلمون برگردیم. می دونی واضح تر اینکه من خیلی با رفتن و برگشتن موافق نیستم . بیشتر با اصلاح کردن موافقم چون نمی شه همه چیز رو مطلق گفت بده و یه راه طولانیه تجربه کردن رو دوباره رفت بلکه میشه خوباش رو نگه داشت و بداش رو عوض کرد اینطوری زودتر به اونچه می خوایم نزدیکتر میشیم.هرچند کتمان نمی کنم که همین تعیین خوبی و بدی یکی از جدی ترین معضلات ما مردم پست هست و تنها معیارش هم خودمون هستیم! ما خوبیم هر چه غیر ما بده. و ...شما هم شاد باشین.

و اما بهمن کاملا با جمله هات موافقم حذف کردن دیگران راحت تر از نگاه کردن به درون خودمونه و شاید نه بلکه حتما علتش ترس هست. ممنون از اینکه سر زدی.